Biblioteka

"Biblioteka jest instytucją, która samym swoim isnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest ona bowiem skarbnicą piśminnictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórzy, inteligencję, znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą, osobistego poświęcenia, solidarności i pracy dla rozwoju dobra wspólnego." (Jan Paweł II)

środa, 1 lutego 2012

Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole.

        7 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu. 
DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online. 
         Tematem przewodnim międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu było "Internet jako łącznik między pokoleniami". Wszystkie działania były  realizowane pod hasłem "Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie!". Podczas tegorocznych obchodów DBI zwracaliśmy  uwagę na to, że wirtualny świat może być odkrywany wspólnie przez najmłodszych oraz ich rodziców czy dziadków. Dzieci mogą oswoić swoich dziadków z techniczną obsługą Internetu, dziadkowie zaś czuwają nad bezpiecznym i rozważnym poruszaniem się najmłodszych w sieci.

 Na terenie szkoły cały tydzień  organizowane były zajęcia, prezentowane filmy, uczniowie przygotowywali plakaty, gazetki ścienne i prezentacje dotyczące zagrożeń w Internecie, netykiety i  właściwego korzystania z sieci. Specjalnie na tę okazję gimnazjaliści należący do  koła redakcyjnego wydali   numer specjalny gazetki szkolnej „Nowinki Szkolnej Rodzinki”.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza